Українська Гастроентерологічна Асоціація

МОЗ ІГ НАМН
Задати питання
UK
UK EN
Головна Керівництво Правління Комітети Новини Статті Відео Контакти Освіта Журнали Регіональні відділення Організаційна інформація Клінічні протоколи та настанови
  • Головна
  • Керівництво
    • Президія
    • Правління
  • Комітети
  • Молоді вчені
    • Young Talеnt Group
    • Гранти для молодих
    • Актуальні конференції
    • Міжнародні школи та конференції
    • ТОП-5 пропозицій
  • Статті та відео
    • Новини
    • Статті
    • Відео
  • Контакти

admin

ТЕСТ ІЗ ДОСЛІДЖЕННЯМ КРОВІ ТОЧНО ДІАГНОСТУЄ ГАСТРОІНТЕСТИНАЛЬНІ ПУХЛИНИ РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ

26/01/2020

Зі специфічністю 99% та чутливістю, що перевищує 80% у пухлин з різними локалізаціями

Одномоментний кров’яний тест надає точнуінформацію для виявлення  різних типів гастроінтестінального (ГІ) раку з одночасним (у більшості випадків) визначенням локалізації пухлини, про що свідчать результати дослідження випадок-контроль.

Безклітинний аналіз із дослідженням метиляції ДНК має специфічність вище 99% та чутливість, якадосягає 82%, при первинній діагностиці у 312 пацієнтів та 81% при валідації діагнозу у 135 пацієнтів з ГІ раком. Про це повідомляє доктор Брайян Вольпін з Інституту раку Дана-Фарбер(Бостон, США).

«Молекулярний тест для раннього виявлення раку різних локалізацій може бути корисним способом виявлення злоякісних новоутворень органів травлення та планування подальшого обстеження пацієнтів» - сказав доктор Вольпін під час Симпозіуму по ГІ раку.

Серед понад 2000 людей без раку було продемонстровано специфічність у 99,8% (три хибно позитивних тести серед 1521 обстежених) та 99,3% при валідації діагнозу (чотири з 610 тестів).

Точність аналізу збільшується з прогресуванням захворювання. Для пацієнтів з першою стадією раку чутливість склала близько 50%, а при IV вже сягає 100%. Середня комбінована чутливість для І-ІІІ стадій визначена на рівні 72%.

Аналіз також продемонстрував високу точність у визначенні локалізації пухлин, яка склала 90%.

Модератор сесії Симпозіуму проф. Джордж Фішер зі Стенфордського університету запитав щодо показників специфічності тесту при визначенні локалізації пухлини у пацієнтів, в яких є метастази у печінці або канцероматоз очеревини за невідомою локалізацією первинного раку. «При використанні цільової метиляції є значний потенціал для виявлення походження раку» - каже доктор Вольпін, додаючи що насамперед зусилля сконцентровані на покращенні раннього виявлення злоякісних новоутворень.

Дослідниками було представлено результати популяційного дослідження - The Circulating Cell-freeGenome Atlas (CCGA) study, мультицентровогоемпіричного спостереження з включенням понад 15 000 суб’єктів з 142 центрів та з 2 185 випадками нових діагнозів раку 20 різних локалізацій.

ГІ частина дослідження CCGA стосувалась вивчення точності тесту у 447 пацієнтів з пухлинами органів травлення, у 174 з них був колоректальний рак, у 25 – пухлини шлунку, 71 пацієнт з раком стравоходу, 123 – панкреатичний рак, 14 та 40 з новоутвореннями жовчного міхура та гепатобіліарної системи, відповідно.

«Дослідження крові дозволяє також виявляти пухлини у безсимптомних пацієнтів, зокрема у тих, в яких вже є ГІ пухлини, які важко діагностуються на ранніх стадіях. Це дозволить змінити підходи та значно підвищити ефективність скринінгу та раннього виявлення раку» - говорить доктор Мухаммад Шаалах з Південно-західного медичного центру у Далласі, але «оголошені первинні результати ще мають бути підтверджені у дослідженнях великих популяцій безсимптомнихпацієнтів».

Насправді, третя фаза дослідження CCGA буде присвячена подальшій валідації результатів. Поки що не визначені й позитивні та негативні прогностичні показники тесту для популяційного скринінгу.

Доктор Вольпін наголошує, що більшість пацієнтів з панкреатичним, біліарним та раком жовчного міхуравиявляються вже за наявності метастазів. «Якщо ми зможемо діагностувати 50%-70% таких хворих з І абоІІ стадією захворювання, то це буде значнимпокращенням діагностичних показників» - говорить він.

©2019 - УГА
Наша мета – об’єднання зусиль для покращення якості медичної допомоги населенню України, створення умов для всебічного розвитку та максимальної реалізації українських лікарів!