22 листопада 2019 року у конференц-залі готелю «Жорж», м. Львів, пл. Міцкевича, 1 відбулась науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики у сучасній гастроентерології та дієтології». Організаторами виступили «Міжнародна мережа медичних центрів «Medicover» в Україні» та ГО «Українська гастроентерологічна асоціація».
У конференції взяли участь 282 лікаря зі Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Рівного, Чернівців та інших регіонів України.
Наукова програма конференції включала доповіді з актуальних питань сучасної гастроентерології та дієтології.
Голова комітету з освіти Української гастроентерологічної асоціації, Заслужений діяч науки та техніки України, член-кореспондент НАМН України, професор Харченко Наталія В’ячеславівна (Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Київ) виступила з лекцією на тему «Оксидативний стрес. Сучасні підходи до корекції» та доповіддю «Спірні питання дієтотерапії при синдромі подразненого кишківника».
Президент Української гастроентерологічної асоціації, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Скрипник Ігор Миколайович (Полтава) презентував дві доповіді на тему «Алкогольна хвороба печінки: аспекти доказовості і перспективи» та «Роль Helicobacter pylori та мiкробioти в генезi захворювань внутрiшнiх органiв: за матерiaлами ХХХII Мiжнародного симпозiуму EHMSG (Iнсбрук, 5-7 вересня 2019 р.)»
Дієтологічні аспекти висвітлила Заслужений лікар України, професор Анохіна Галина Анатоліївна (Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Київ) у доповідях «Гастроентерологічні та системні ефекти ферментних препаратів» та «Харчування при розладах аутичного спектру».
Цікаву лекцію «Синдром хронічної втоми: клініко-патофізіологічні, діагностичні та диференційно-діагностичні аспекти (огляд літератури та дані власних спостережень»
підготував відомий вчений з Буковинського державного медичного університету, Заслужений лікар України, професор Волошин Олександр Іванович.
Важливу роль у науковій частині конференції було приділено неалкогольній жировій хворобі печінки (НАЖХП). Доповідь на тему «Роль мікробіому кишківника у розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки та шляхи його корекції» підготувала член Європейської асоціації з вивчення печінки, кандидат медичних наук, доцент Квіт Христина Богданівна (Львівський національний медичний університе імені Д. Галицького).
Особливості лікування НАЖХП були висвітлені у лекції «Перспективи використання L-карнітину у лікуванні пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки: сучасний стан проблем і власні дослідження» доктора медичних наук, члена Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки, доцента Присяжнюка Василя Петровича (БДМУ, Чернівці).
По завершенні конференції учасники отримали сертифікати для зарахування 5 балів атестації на присвоєння (підтвердження) лікарської кваліфікаційної категорії.