ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В та С: ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ГЛОБАЛЬНОГО ТЯГАРА02-02-2018

Оголошено тему Дня здорового травлення 2018

Шановні колеги,

Вірусний гепатит є запальним процесом у печінці, зумовленим вірусною інфекцією. Більшість таких випадків пов’язані із п’ятьма гепатотропними вірусами, включаючи вірус гепатиту А (HAV), вірус гепатиту В (HBV), вірус гепатиту С (HCV), вірус гепатиту D (HDV) та вірус гепатиту Е (HEV). Ця п’ятірка може спричинювати гострий гепатит, але лише три з них  HBV, HCV та HDV є частою причиною хронічного гепатиту, який може призвести до цирозу печінки та гепатоцелюлярної карціноми1.

Дані ВООЗ свідчать про те, що 325 мільйонів людей у світі живуть із хронічною інфекцією спричиненою HBV та HCV. У 2015 році 1,34 мільйона людей померло від ускладнень вірусних гепатитів. Ця цифра співставна із кількістю смертей, асоційованих із ВІЛ та туберкульозом. Близько 1,75 мільйона людей у тому ж 2015 році було вперше діагностовано, як інфікованих HCV. Водночас, кількість людей із хронічним HBV на 2015 рік оцінювалась у 257 мільйонів, це переважно дорослі, які народились до впровадження щеплення від HBV1.

Всесвітня гастроентерологічна організація (ВГО) намагається підвищити суспільне усвідомлення небезпеки інфекцій HBV та HCV через програму публічних інформаційних заходів, що відбудуться у рамках щорічного Дня здорового травлення (ДЗТ). Він проходить 29 травня кожного року шляхом організації заходів та ініціатив, які відбуваються впродовж всього року та після його закінчення.

ДЗТ допомагає гастроентерологам, гепатологам, їх пацієнтам та пересічним громадянам отримати інформацію щодо результатів останніх досліджень, присвячених профілактиці, діагностиці, лікуванню та можливостям повного виліковування гепатитів В та С. Ця кампанія також має за мету розповсюдження даних про поширеність, фактори ризику та причини вірусних гепатитів.

ВГО ініціює комплексну кампанію з метою поширення простого повідомлення для суспільства, щоб допомогти зрозуміти вплив HBV та HCV та щоденне життя інфікованих людей та на їх здоров’я. Експерти ВГО також підготують інформаційні матеріали для лікарів загальної практики та вузьких спеціалістів із акцентом на працівників галузі із країн, що розвиваються та мають обмежені економічні ресурси.

Протягом цієї кампанії, присвяченій ДЗТ 2018, цього року будуть поширені чисельні інформаційні матеріали на різних мовах. ВГО сподівається, що це буде сприяти кращому розумінню шляхів подолання тягаря вірусних гепатитів В та С.

Щиро Ваші,

Співголови оргкомітету ДЗТ 2018

Prof. Yun-Fan Liaw

Taiwan

Prof. Brian McMahon

USA

1 WHO Global Hepatitis Report, 2017

Більше інформації на сайті: http://www.worldgastroenterology.org